Методична робота

2013 - 2014 навчальний рік стане четвертим, корегуючим, етапом роботи над обласним науково-методичним проектом "Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості". За три минулі роки накопичено велику кулькість наукової інформації, педагогічних стратегій і технологій, склався творчий педагогічний досвід, здатний суттєво змінити навчально-виховний процес, наблизити його до вимог життя та нових тенденцій розвитку українського суспільства.

Пріоритетними на даному етапі мають стати два напрямки: корекційна робота, пов'язана з необхідністю виправлення деяких недоліків, що заважають учням та вчителям досягти високих результатів, і дослідження, узагальнення та впровадження кращого педагогічного досвіду з питань створення креативного освітнього середовища та впровадження освітніх технологій, спрямованих на становлення й розвиток інноваційної особистості.

У 2013-2014 н.р. педагогічний колектив школи спрямовуватиме свою діяльність на вирішення основних завдань:

• впровадження в навчально-виховний процес інтерактивних методів навчання;
  • пошук і відбір науково-методичної інформації для розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів;
  • підвищення рівня мотивації вчителів і учнів до самоосвіти, самоаналізу, самоконтролю і самовдосконалення;
  • розробка та апробація в практиці навчально-виховного процесу нестандартних прийомів активізації діяльності учнів;
  • створення картотеки кращого педагогічного досвіду.
Основною організаційною формою в системі методичної роботи в школі є методична рада - дорадчий орган педагогічного колективу, який планує та організовує всюметодичну роботу в закладі, виробляє пропозиції щодо змісту роботи з вчителямина наступний рік і на перспективу. У школі забезпечена оптимальна структура методичної роботи, коли враховуються запити і потреби педагогів, рівень їхньогопрофесіоналізму. Головне завдання методичної ради школи - надати реальну, суттєву допомогу всім членам педагогічного колективу. З метою поліпшення навчально-виховного процесу основна увага зосереджується на двох основних напрямках діяльності:
- робота над єдиною науково-методичною проблемою;
- удосконалення внутрішньошкільної методичної роботи, цілеспрямоване моделюванняперспективного педагогічного досвіду, побудова науково-методичної роботи на діагностичній основі.
   Показником ефективності методичної роботи є задоволення, яке отримують учителі від своєї праці, створення в педагогічному колективі творчої атмосфери, позитивного морально-психологічного клімату. План роботи методичної ради сладається на один рік і спрямовується на підвищення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовкивчителів, їхнього загальнокультурного рівня.
  Методична рада школи сприяє пошуку та використанню у навчально-виховному процесісучасних методів і прийомів навчання й виховання, самоосвітній діяльності педагогів.

Методичне об’єднання

Тема, над якою працює методичне об’єднання

Вчителів математики й інформатики

Традиційні та інноваційні підходи у формуванні креативної інтелектуальної особистості на уроках математики і інформатики