Микитинський ярмарок

8 – Б клас
«Народні промисли України»
«Микитинський ярмарок»
Кожен народ має почуття національної гідності, свої обряди, звичаї, мову. Народні промисли – це той набуток, зібраний тисячоліттями, яким повинен пишатися кожен із нас.
Народне прикладне мистецтво – результат праці багатьох поколінь майстрів. Це щабель, на якому ґрунтується багато галузей сучасної промисловості. Різьба на прялці, вишивка походять не від слов’ян, а йдуть корінням до протослов’янських тисячоліть.
Готуючись до нашого заходу, учні об’єдналися у групи майстрів, які розповідали нам про певні промисли та їх сучасні осередки.
Скажіть, будь-ласка, де збиралися майстри? Безумовно, на ярмарку.  На всю Україну відомому ярмарку – Микитинському. Там можна було обмінятися досвідом, щось придбати та відпочити. Ось ми і провели такий захід, де отримували знання про наш рідний край, відпочивали, співали пісні, танцювали, ворожили на майбутнє.

Увага! Увага! Увага! Спішіть – поспішайте!
Господарі й гості, глядіть, не минайте!
На ярмарок прошу гуртом, поодинці.
Чекають на всіх там чудові гостинці.
На ярмарку нашім веселім, багатім
Є чим дивувати і є що придбати.
Тут щедрі дарунки із саду й городу.
Тут пісня і жарти – усім в нагороду.
Барвисті стрічки, рушники вишивані,
Поливаний посуд – тарілки, горнятка,
Сопілки – хлоп’яткам, намисто – дівчаткам,
Мерщій – бо на ярмарок всі поспішайте,
Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!
Микитинський ярмарок всі прославляйте!

Важко перерахувати всі золоті розсипи народного мистецтва. Сьогодні твори народних майстрів стають частиною нашого побуту. Цю красу виготовляють нібито з нічого, але це досвід нашого народу, який постійно буде відтворюватися, поки хоч одна краплина залишиться у пам’яті народу.
Під час нашого свята ми змогли взнати не тільки історичні відомості про народні промисли України, про історію Микитинського ярмарку, а ще й змогли побачити творчість наших дітей та їх батьків.